ІСТОРІЯ НАШОГО ЗАКЛАДУ

 У листопаді 2013 року нам виповнилося -40 років!

 От уже понад 40 років існує Помічнянський центр дитячої та юнацької творчості і вабить до себе міських  дітлахів.  Перші його вихованці приводять до центу своїх дітей, хлопчиків та дівчаток. За ці роки дитячий заклад пережив чимало змін і удосконалень, оновлювалося з роками його обличчя та завжди цьому осередку дитячого життя притаманний творчий пошук педагогів різних поколінь. Завжди колектив дитячої творчості з любов'ю і глибокою відповідальністю вирішував важливі завдання додаткової освіти і різнобічного розвитку особистості.

 Помічнянський Будинок піонерів та школярів був створений 5 листопада 1973 року Добровеличківським відділом народної освіти за згодою виконавчого комітету міської ради.  В будинку піонерів та школярів на той час працювали гуртки технічної та художньої творчості, широко була розгорнута робота спортивних секцій, організаційно- масова робота.

 Будинок піонерів і школярів тісно взаємодіяв з піонерською та комсомольською організаціями шкіл міста та округів, проводив широку політично-масову і культурно-просвітницьку роботу серед молодших школярів та учнівської молоді.

 Для організації роботи з піонерами були створені піонерські об'єднання: клуби, штаби, команди.  Вся гурткова робота спрямовувалася на виховання у школярів любові та інтересу до праці, знань, науки і техніки, літератури, мистецтва, спорту та розвиток у них творчих здібностей, формування організаторських умінь і навичок самостійної роботи.

 На перших порах існування Будинку піонерів та школярів були засновані різні за профілем гуртки та клуби. Наприклад: кіноклуб "Червоний галстук" та клуб "Старшокласник", "Підліток".

   Одним із перших керівників гуртків були Захарченко О.С. та Лагомина В.М., Панченко Н.К., Бітюков М. Є.  Захарченко О.С.- був керівником родіогуртка. Лагомина В.М. - акомпаніатором та керівником гуртків "Народних інструментів" та "Вокальний". Панченко Н.К. була керівником гуртка "Малювання". Бітюков М.Є. був керівником гуртка  "Політінформатор". Саме ці педагоги та керівники гуртків були засновниками самих кращих ідей та традицій нашого закладу. Кожне наступне покоління вчилося  в них працелюбності, професіоналізму, вмінню зарадити проблемам та життєвим негараздам, любові та відданості дітям.

  За весь час існування Центру дитячої та юнацької творчості директорами закладу були Остапенко Людмила Григорівна, Кравченко Наталія Валентинівна, Дмитрієва Наталія Миколаївна. А зараз посаду директора ЦДЮТ займає Гребенюк Наталія Павлівна.

 Першим керівником закладу була Остапенко Люмила Григорівна. Народилася 21 березня 1950 року в с. Онуфріївка, Онуфріївського району Кіровоградської області. Після закінчення 10 класу Онуфріївської середньої школи Людмила Григорівна пройшла тримісячні курси старших піонерських вожатих і з грудня 1967 року працювала старшою піонерською вожатою в Зибнівській середній школі Онуфріївського району. Вийшла заміж, разом з чоловіком переїхала до м.Помічна. З жовтня 1969 року працювала старшою піонерською вожатою в СШ №2 м. Помічна. В 1973 році була переведена старшою вожатою до СШ №3, а в листопаді 1973 року була призначена директором Будинку піонерів м.Помічна. Працювала директором Будинку піонерів до вересня 1991 року. За власним бажанням була переведена керівником гуртків  "Українська вишивка" та "Умілі руки".  На даний час на пенсії.

 Другим директором Нашого закладу була - Кравченко Наталія Валентинівна.  Народилася 11 березня 1965 року в с.Миколаївка, Добровеличківського району Кіровоградської області. У 1981 році закінчила Помічнянську  СШ №3. Потім рік працювала піонерською вожатою в Піщанобрідській СШ №2. У 1982 році Наталія Валентинівна вступила до Кіровоградського державного педагогічного інституту на факультет - "фізика і математика". З 1986 року навчалася заочно в Миколаївському педінституті, який закінчила у 1987 році. Паралельно із навчанням Наталія Валентинівна працювала в Олексіївській восьмирічній школі вихователем групи продовженого дня та вчителем фізики. У 1991 році Кравченко Н.В. була призначена на посаду директора Помічнянського ЦДЮТ. Обіймала посаду директора до 1997 року.

 Наступним директором нашого закладу була Дмитрієва Наталія Миколаївна. Народилася 3 травня 1966 року в м.Помічна. Після закінчення СШ №1 працювала в Помічнянському яла-садку №2 музичним керівником. З 1984 по1985 рр. навчаляся в Кіровоградській середній школі №4 на річних курсах вихователів. З 1985 року працювала в Помічнянському яслі-садку №13 - вихователем. В 1989 році вступила на заочну форму навчання до Одеського державного педагогічного інституту на факультет дошкільної педагогіки та психології, який закінчила у 1994 році. З цього ж року працювала на посаді завідуючої яслі-садка №13 м. Помічна. В 1997 році була призначена на посаду директора ЦДТ м. Помічна.

На даний час  на посаді директора працює Гребенюк Наталія Павлівна.  Народилася 10 листопада 1973 року в м. Кіровоград. Після закінчення Високобайрацької сш в 1991 році, вступила до Кіровоградського педагогічного інституту ім. О.Пушкіна (закінчила в 1996 році з відзнакою). В 1999 році прийшла працювати до ЦДТ на посаду керівника гуртків, потім культорганізатором. На посаді директора з 2003 року.

 

 На протязі існування ЦДЮТ мали місце досягнення та гарні результати роботи гуртківців та керівників гуртків. Особливих успіхів досяг хор хлопчиків, яким керував Лагомина В.М. Неодноразово хор нагороджували почесними грамотами, призами, хор приймав участь у районних та обласних оглядах художньої самодіяльності.

 Довгий час в Будинку піонерів існувала заочна   математична школа, яка працювала за програмою МГУ. Більше 20 років гурток Вищої заочної математичної школи очолював Остапенко Г.К., вчитель математики ЗШ №2, відмінник народної освіти України.

 На протязі всього періоду існування Будинку піонерів ведеться велика та результативна робота гуртків художньо-естетичного напрямку. За участь у районному фестивалі дитячої творчості у 1993 році грамотами відділу освіти були нагороджені вокальна група "Тріо гітаристів" та ВІА нашого закладу. Дипломом I ступеня в 1996 році був нагороджений ансамбль народних інструментів ЦДТ під керівництвом Шутя В.Ф. Неодноразово нагороджувалися та відмічалися роботи гуртківців та керівників гуртків "В'язання", "Фріволіте", "Сувенір", "Народні умільці". Наприклад,  член гуртка "Плетіння гачком та спицями" - Беркут Оксана зайняла I місце у номінації декоративно-прикладне мистецтво на III Міжнародному фестивалі дитячої творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі у 1998 році. А у 2001 році нa VI Міжнародному фестивалі дитячої творчості у номінації декоративно- прикладне мистецтво Бурцева Діана, член гуртка "Народні умільці" зайняла II місце за писанкарство, а Міркунова Марина - I місце за вироби в стилі фріволіте.

 Наші молоді педагоги та керівники гуртків намагаються брати приклад у старшого покоління. яке має вже великі і визначні досягнення, щоб і самим досягти успіхів у справі навчання та виховання підростаючого покоління.